Ana içeriğe atla

Öğrenci Temsilciliği

Akif Kadir KAYAR 21 Mart 2000 Siirt doğumludur. Öğrenci ve İstanbul’da yaşamaktadır. İlk ve Orta öğretimini Siirt Halide Kutlualp İlköğretim okulunda tamamlamıştır. 2018 yılında Siirt Atatürk Anadolu Lisesinde mezun olmuştur. Aynı sene Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği lisans programını kazanmıştır. 2018-2019 yılında İngilizce hazırlık eğitimi almıştır. 2019 güz dönemi itibariyle Elektrik Mühendisliği lisans eğitimine başlamıştır. Üniversite öğrenimine başladığı yıldan itibaren aktif olarak sosyal sorumluluk projelerine katılmış ve devam ettirmektedir. Fransızca dil eğitimi almıştır. Bazı köy okullarında dil eğitimi vermiştir. Aralık 2021 itibariyle Elektrik Mühendisliği bölüm temsilciliğini yürütmektedir.

ELM Öğrenci Temsilciliği

Değerli Sıra Arkadaşlarım,

Ben 3.sınıf Elektrik Mühendisliği öğrencisiyim. Aralık ayında yapılan ÖTK seçiminde sizlerin kullandığı oylar sonucunda öğrenci temsilcisi seçildim. 2 Eğitim yılı sürecek bir görev üstlendim.

Öğrenci temsilcisi, öğrenciler ile yönetim arasında bir köprü olup iletişimi yürütmesi gereken kişidir. Öğrenci sorunlarını belirlemek ve bunları çözüme ulaştıracak yollar bulup gerektiğinde de yönetimle iletişim sağlamak mecburiyetindedir. Bu doğrultuda sizlerle beraber görev sürem boyunca bölümümüzün gelişimi ve yeniliği için çalışmalarda bulunacağım. Bölüm, fakülte veyahut okul genelinde herhangi bir sorununuz veya isteğiniz olduğu takdirde bana ulaşmanız yeterlidir. Ayrıca öğrenci konseyi olarak bizlerin aktif çalışabilmesi için sizlere ihtiyacımız vardır. Okul genelinde çalışmalarımız ve etkinliklerimiz olacaktır. Siz meslektaşlarımın da bu etkinliklerden en güzel şekilde yararlanmasını temenni ederim. Daha iyi bir bölüm, fakülte ve Yıldız Teknik Üniversitesi için sizlerin desteğini bekliyor, sosyal ve kariyerli bir eğitim öğretim hayatı dilerim.

 

Akif Kadir KAYAR

+90 555 026 69 67

kadir.kayar@std.yildiz.edu.tr

ogrencitemsilciligi@yildiz.edu.tr

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü EEF Elektrik Mühendisliği Bölümü /İSTANBUL